Free Open Air Wireless

среда, ноември 02, 2005

Има начини, софтвер и опрема која точно може да измери!



По последните разговори кои ги направивме со дел од експерите за радиодифузија и телекомуникации, ни беше речено дека постојат соодветни уреди кои се стандардизирани како и лицензциран софтвер кои можат да одредат дали е нелегално зрачењето на On.net.
Со исти информации дојдоа и од агенцијата за телекомуникации каде што рекоа дека на неколку пати се известени за овие проблеми и дека активно се прават скенирања и мерења на зрачењето во текот на 24 часа. Деновиве нашите членови од различни локации, мерни уреди и софвери ќе вршат тестови. Воедно ќе биде активиран и соодветен мониторинг сервер кој ќе прави 24 часовен мониторинг на сите фреквенции на подрачјето на Капош.

2 Comments:

  • [color=#69c]Группа [url=http://dejavu-group.ru/about_us.php]Dejavu-group[/url] - это коллектив заслуженных вокалистов и музыкантов.
    [url=http://dejavu-group.ru/artist.php]Дежа вю[/url]- лидер в области организации и проведения торжеств, музыкальных мероприятий, корпоративок .
    В репертуаре Музыкантов Dejavu-group около 3 тыс. песен.
    Живой звук. Поп, хиты 70-80-90-х, диско, джаз, ретро, современная музыка, европейские хиты, фоновая музыка, шансон .
    ВИА Dejavu-group обладает мощной качественной аппаратурой, позволяющей заполнить приятным уху звуком как маленькое помещение (фуршет), так и большое помещение (корпоратив до 1 тыс. человек).

    Андрей +7 910 483 8294 [/color]

    By Anonymous Анонимен, at 3:42 попл.  

  • [color=#69c]Музыканты на праздник [url=http://dejavu-group.ru/index.php]Dejavu-group[/url] - это коллектив профессиональных вокалистов и музыкантов на праздник.
    [url=http://dejavu-group.ru/svadba.php]Dejavu-group[/url]- законодатель в области музыкального сопровождения музыкальных мероприятий, свадеб, юбилеев.
    В репертуаре ВИА Deja Vu более 3тыс. песен.
    Живой звук. Ждаз, ретро, хиты 70-80-90-х, диско, поп, шансон, фоновое сопровождение .
    Музыканты на праздник Дежа вю обладает мощной качественной аппаратурой, позволяющей наполнить приятным уху звуком как компактное помещение (фуршет), так и большое помещение (корпоратив до 1000 человек).

    Игорь +7 916 623 4047, Андрей +7 910 483 8294 [/color]

    By Anonymous Анонимен, at 12:01 попл.  

Објави коментар

<< Home